NIE RAKOVINE TOUR 20.5.2022

20. mája 2022
NIE RAKOVINE TOUR 20.5.2022

Radi by sme Vás pozvali v piatok 20.5.2022 v čase od 14:00 – 18:00 na tour „Nie Rakovine“ s názornou edukáciou o onkologickej prevencii a skríningoch.

Návštevníci sa môžu stretnúť s maketou obrovského čreva, s maketou ženskej hrude – simulátorom nácviku pravidelného samovyšetrovania prsníkov a tiež s fotostenou krásnej obrovskej motýlice – symbolom prevencie HPV vírusu. Novinkou bude aj nadrozmerná maketa pľúc.

Na všetky otázky návštevníkom osobne odpovedia a všetko radi vysvetlia dobrovoľníci z radov vyliečených onkologických pacientov – členovia pacientskej aliancie NIE RAKOVINE, ktorým správne informácie a včasná diagnostika zachránili život.

Čo ešte môžete zažiť a vidieť na osvetovom turné:

  • Komentovanú prehliadku v obrovskej nafukovacej makete pľúc a hrubého čreva
  • REÁLNU SITUÁCIU a OBRÁZKY Covid zápalu pľúc vs bakteriálny zápal, TBC a karcinóm pľúc pred a po liečbe, odpovede na otázky k prevencii, diagnostike a včasnej liečbe karcinómu prsníka, karcinómu krčka maternice, hrubého čreva a pľúc
  • JEDINEČNÝ SIMULÁTOR na nácvik samovyšetrovania prsníkov,
  • SPRIEVODCU SAMOVYŠETRENIA DO SPRCHY – návod na samovyšetrovanie prsníka, ktorý spolu s mamografickým skríningom môže zachrániť životy až 300 žien na Slovensku ročne
  • DOBROVOĽNÍKOV Z RADOV VYLIEČENÝCH PACIENTOV, ktorým správne informácie a prevencia zachránila život